Wszystkie wpisy

Jaki wkład do bali i jacuzzi ogrodowego?

Jeszcze kilka lat temu balie były wyłącznie drewniane, następnie zaczęto stosować wkład polipropylenowym, później wkład z włókna szklanego.

Obecnie doszliśmy do momentu gdzie balie ogrodowe korzystają z tych samych materiałów co profesjonalne sprzęty SPA rodem z komercyjnego zastosowania, dlatego też w domowych strefach SPA coraz częściej wybierane są wkłady akrylowe. Akryl towarzyszy człowiekowi od ponad 50 lat jako materiał, który możemy znaleźć w łazienkach oraz profesjonalnych strefach SPA. Jest on doskonale przebadanym, bezpiecznym, ale przede wszystkim hipoalergicznym, przyjemnym i ciepłym w dotyku dla skóry materiałem, który po skonfrontowaniu jego zalet z konkurencyjnymi materiałami jawi się jako produkt pożądany i luksusowy. Poza wyglądem i komfortem dotyku nasze wkłady wyróżniają się jakością i trwałością. W przeciwieństwie do swoich tańszych odpowiedników z włókna szklanego akryl jest odporny na działanie promieni UV, dzięki temu nie blaknie, nie gubi koloru, jest materiałem twardym, odpornym na zarysowania.

Nasze wanny ogrodowe są odporne na upływ czasu i zawsze wyglądają jakby dopiero zostały wyprodukowane. Jeżeli już zdarzy nam się zarysować wkład to bardzo łatwo możemy go naprawić. Przewagi akrylu biorą się w głównej mierze z jego struktury, jest on barwiony w masie, a nie jest jak inne materiały malowany, więc rysując go nie zrywamy warstwy farby odkrywając inny kolor. Jego struktura jest gładka, nieporowata, dzięki czemu brud oraz kamień nie przylegają do niego. Łatwo się go czyści, ma właściwości przeciwbakteryjne oraz jest odporny na sól i chlor. Dzięki jednolitej formie akrylu jest on także odporny na proces osmozy, dlatego nie powstają na nim bąble nawet po wielu latach.

Nasze wkłady powstają metodą termo-formowania dzięki czemu nie odkształcają się oraz są odporne na wstrząsy i naprężenia, za to doskonale trzymają temperaturę wody. Wkłady w naszych baliach przed ociepleniem pianką poliuretanową (o zamkniętych komórkach!) są dodatkowo wzmacniane od zewnątrz włóknem szklanym. Jest to materiał przyjazny nie tylko człowiekowi, ale także naszemu środowisku. Właśnie takie balie i jacuzzi są higieniczne i estetyczne oraz wyglądają nowocześnie i ekskluzywnie. Swój wkład akrylowy możesz wybrać spośród 6 różnych kolorów, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie u nas swój ulubiony wzór.

Dodaj komentarz